Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Наша історія

1945 рік

Після руйнувань війни, західна частина України, зокрема Львів, почала відбудовуватися. Важливим кроком стало відновлення галузі зв’язку, що вимагало підготовки висококваліфікованих кадрів. Для вирішення цієї проблеми 10 квітня 1945 року було прийнято рішення про створення технікуму зв’язку у Львові, а відповідальним призначили Петра Івановича Сорокіна.

Початок діяльності

27 травня 1945 року Уряд видав розпорядження № 8024 про організацію Львівського електротехнікуму зв’язку. Ця дата вважається офіційним початком нашого навчального закладу. Першим директором став Петро Несторович Якунін. Перший навчальний корпус розташовувався на вул. Січових Стрільців, 7, а гуртожиток – на вул. Ярослава Мудрого, 12. Колектив технікуму складався з 12 викладачів.

Становлення

З 1946 по 1952 рік технікум очолював Семен Андрійович Індейкін. Перший набір складався з 111 студентів, які навчалися за спеціальностями: «Міжміський телефонний зв’язок» та «Радіофікація». Перший випуск спеціалістів відбувся у 1948 році.

З 1952 по 1973 рік директором був Клавдій Іванович Фатуєв. У цей період велося будівництво гуртожитку на 630 місць по вулиці Генерала Тарнавського, 109 (тодішня назва -вул. М. Кутузова), а також розпочалося будівництво навчального та лабораторного корпусів по вулиці Володимира Великого 12 (тодішня назва вулиці – вул. Артема, 12).

З 1973 по 1976 рік технікум очолював Євгеній Фоміч Гуцалов, який завершив будівництво навчального та лабораторного корпусів і розпочав їх матеріальне оснащення.

Етап зростання

У 1976 році директором став Сергій Демидович Свинаренко. Під його керівництвом технікум став одним із найбільших і найкращих навчальних закладів у галузі зв’язку, часто займаючи перші місця серед 48 галузевих навчальних закладів Міністерства зв’язку СРСР.

Нові горизонти

З 1993 по 2003 рік навчальний заклад очолював Володимир Михайлович Єнкало. У цей період було відкрито спеціальність «Технічне обслуговування та ремонт апаратури зв’язку і оргтехніки». У 1998 році технікум акредитовано як вищий навчальний заклад першого рівня акредитації, а в 2000 році отримано ліцензію на підготовку фахівців за спеціальністю «Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж».

Перехід у нові структури

У листопаді 2002 року технікум перейшов у підпорядкування Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій як Львівський технікум ДУІКТ. На базі технікуму відкривається навчально-консультаційний пункт із підготовки бакалаврів за заочною формою навчання університету. Створюються умови для наскрізної підготовки фахівців за напрямом «Телекомунікації» : молодший спеціаліст – бакалавр – спеціаліст.

З 2003 по 2021 рік навчальний заклад очолює Юрій Леонтійович Дещинський. У 2004 році технікум реорганізовано у Львівський коледж Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, а з червня 2013 року коледж входить до складу Державного університету телекомунікацій як структурний підрозділ.

З листопада 2018 року коледж почав входження у структуру Національного університету “Львівська політехніка” як Коледж телекомунікацій та комп’ютерних технологій. З 2 січня 2019 року коледж офіційно став відокремленим структурним підрозділом Національного університету “Львівська політехніка”.

Об’єднання та нові етапи розвитку

З березня 2021 року створено Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних  технологій Національного університету  “Львівська політехніка”, скорочена назва якого — “ІТ коледж Львівської політехніки”.

Коледж був створений згідно з наказом Міністерства освіти і науки України шляхом об’єднання двох відокремлених структурних підрозділів: “Фаховий коледж телекомунікацій та комп’ютерних технологій Національного університету “Львівська політехніка” (м. Львів, вул. Володимира Великого, 12) та “Фаховий коледж інфокомунікацій НУ “Львівська політехніка” (м. Львів, вул. Січових Стрільців, 7).

З 2021 року виконуючим обов’язки директора, а з 2022 року директором об’єднаного коледжу обрано доктора технічних наук, професора Василя Івановича Романчука. 

У 2023 році коледж увійшов до числа 5-ти найпопулярніших закладів фахової передвищої освіти в Україні за кількістю вступних заявок абітурієнтів. Усього в Україні 675 закладів фахової передвищої освіти.

З 24 лютого 2022 року, року повномаштабного вторнення росії в Україну та 10 року загарбницької російської війни проти України та проти української ідентичності, частина колективу самовіддано служить у лавах Збройних сил України.

Сьогодні колектив коледжу забезпечує інституційну стабільність навчального закладу, надає фахову підтримку ЗСУ, реалізовує численні національно-патріотичні заходи та проекти. Студентська молодь спільно з викладачами організовують волонтерські заходи для наших захисників. Національна свідомість є однією із цінностей нашого закладу та закладена у символіці коледжу з 2021 р. 

На жаль, спільнота коледжу також зазнала втрат. Імена відданих захисників, які віддали життя за незалежність України, ми зберігаємо у Книзі пам’яті коледжу, наших серцях та молитвах.

Copy link
Powered by Social Snap