В рамках проведення тижня з охорони праці, 10 квітня було організовано навчально-тренувальні заняття з пожежної безпеки, спрямовані на забезпечення безпеки учасників освітнього процесу та мешканців гуртожитку.
Мета тренування — вдосконалити порядок і спосіб оповіщення учасників освітнього процесу на випадок виникнення пожеж; вдосконалити навички педагогічного колективу; відпрацювати план евакуації та послідовність дій учасниками освітнього процесу і студентів, які проживають в гуртожитку із задимлених приміщень; практично відпрацювати методи надання допомоги потерпілим, перевірити реальність реагування на пожежу, як надзвичайну ситуацію тощо.
Директор коледжу д.т.н. Романчук В.І. наголосив на тому, що безпека кожної людини у сьогоднішній день є найважливішим завданням, оскільки життя кожного є найдорожчим скарбом. Знати як оберегти себе в разі виникнення пожежі, надати першу домедичну допомогу – це ті знання, які є важливими та потрібні кожній людині.
Викладач Томків Р.В. ознайомив присутніх із видами та будовою вогнегасників, принципами користування ними. Більш детально зупинився на дотримання правил електробезпеки, користування побутовими приладами тощо.
У навчаннях взяли участь заступник начальника відділу ЦЗ УЗНС та ЦЗ по Львівській МТГ ГУ ДСНС України у Львівській області Бурий Т.З. та представник навчально-методичного центру Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області Авдєєв І.В.
Тарас Зеновійович зазначив, що в умовах воєнного стану навчання молоді та працівників діям у надзвичайних ситуаціях вкрай важливе. Він розповів про алгоритм евакуації студентів із закладу освіти, гуртожитку під час пожежної безпеки, та що робити під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Крім цього, вказав номери екстрених служб, куди в першу чергу необхідно звернутися для отримання допомоги.
Ігор Вікторович навів приклади дій людини при виникненні пожежі чи надзвичайній ситуації, а також розповів про види, будову та правила користування засобами індивідуального захисту органів дихання.
Під час другого етапу навчань, працівники ІТ коледжу та студенти спробували на практиці самостійно погасити умовну пожежу на території закладу освіти. На місце умовної пожежі приїхала пожежна машина. Здобувачі освіти відпрацьовували дії у разі виникнення пожежі, обговорювали різні ситуації та пропонували варіанти виходу з них. Ще раз наголошувалося на діях рятувальної та медично-санітарної ланок у разі виявлення постраждалих в приміщенні коледжу, гуртожитку. Відпрацьовувалися прийоми евакуації постраждалих та надання першої медичної допомоги, різні способи гасіння пожежі, дії у разі задимленості приміщення та виділення токсичних речовин.
За сигналом «Увага всім!» відбулася організована евакуація учасників освітнього процесу з приміщення коледжу за схемами евакуації. Під час евакуації велика увага приділялась правилам евакуації. Евакуація студентів та працівників пройшла без паніки, організовано, оскільки всі шляхи евакуації були вільними та відкритими.
Студенти мали змогу поспілкуватися із працівниками ДСНС, ознайомитися із оснащенням пожежної машини.
Даний захід допоміг студентській молоді, працівникам отримати знання про те, якою має бути поведінка під час пожежі, щоб уникнути нещасних випадків. При пожежі не можна чекати й бути повільним чи байдужим. Треба діяти негайно.