Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

У ІТ коледжі студенти вивчають фінансову грамотність за міжнародною програмою від Junior Achievement

Фінансова грамотність  — важлива навичка для успішного професійного та особистого життя.

У ІТ коледжі Львівської політехніки продовжується робота гуртка “Фінансова грамотність” під керівництвом Смук Мар’яни Богданівни, викладача економіки, яка попередньо пройшла навчання для тренерів  від  Junior Achievement Ukraine.

Навчальна програма “Фінансова грамотність” від Junior Achievement — це практичний курс, що розроблений за підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти, з метою розвитку у молоді (15-18 років) навиків управління особистими фінансами. У березні 2023 року навчальна програма отримала гриф Міністерства освіти і науки України.

Курс розроблений у США та адаптований командою Junior Achievement Ukraine, провідними банками, страховими і консалтинговими компаніями до чинних вимог українського законодавства. Дане навчання дає  знання як заробити та заощадити кошти; як ними управляти, будучи свідомим споживачем і володіючи навичками особистого бюджетування; як сформувати фінансову подушку безпеки на випадок непередбачуваних ситуацій; як управляти ризиками та використовувати страхування для їх мінімізації; як інвестувати кошти та сформувати оптимальний інвестиційний портфель тощо.

Мар’яна Богданівна зазначає: «Впродовж навчального року під час гурткової роботи студенти навчаються у змішаному форматі. У класі, очно, студенти працюють у групах над вирішенням практичних кейсів, проводять дослідження, практикуються у консультуванні, розробці рекомендацій та порад для підвищення рівня власної фінансової грамотності.

Також,  передбачена робота з інтерактивними матеріалами на навчальній онлайн-платформі Junior Achievement Ukraine.

Кожний розділ навчальної програми завершується  підсумковою проєктною роботою у сфері управління особистими фінансами і показує практичні можливості їх використання.

Під час навчання студенти здобувають знання та практичні навики фінансово грамотної людини. Фінансово грамотна людина – це людина, яка:

  • може порахувати свої доходи та витрати (знає, скільки коштів витрачає в місяць);
  • здатна запланувати високобюджетні витрати (відпочинок, освіта, купівля квартири чи автомобіля), але перед цим оцінити, чи готова вона до такого фінансового навантаження;
  • має чітко прописані фінансові цілі на рік чи кілька років зі складеним бюджетом;
  • вміє заощаджувати та інвестувати;
  • рідко здійснює необдумані, емоційні покупки, а якщо це стається, то строго в межах виділеного на це бюджету;
  • не має кредитів, особливо «дорогих» (позики в мікрофінансових організаціях, кредити на банківських картках);
  • не розглядає для вкладання коштів інструменти з дуже високим рівнем дохідності, бо розуміє, що це надто ризиковано («фінансові піраміди», сумнівні заробітки в інтернеті)».

Бажаємо усім успішно завершити навчання та здобути навичку, яка допомагає стати більш самостійними та відповідальними, що також важливо для зростання та незалежності нашої Держави.

Copy link