Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Розпізнати фейки та ворожу пропаганду в інтернеті навчать під час Глобального тижня медіаграмотності

27 жовтня 2022 року українців запрошують пройти національний тест з медіаграмотності, щоб зрозуміти, наскільки добре вони вміють боротись з фейками та відрізняти ворожу пропаганду.

Такий тест пройде вперше в Україні в рамках Глобального тижня медіаграмотності з ініціативи проєкту «Фільтр» та Міністерства культури та інформаційної політики України.

Тест можна буде пройти онлайн лише один день, 27 жовтня (четвер). Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту – об 11:00, 15:00, 19:00.

Пройти тест можна за посиланням, яке буде опубліковано на сайті «Фільтра» 27 жовтня. Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки.

«Однією з головних цілей цього тесту є об’єднання українців навколо теми медіаграмотності. Нині, в час повномасштабної війни, кожен з нас так чи інакше веде інформаційну війну. І аби вести її ефективно, і водночас бути стійкими до інформаційних атак ворога, варто розвивати критичне мислення. Впевнені, що такий тест стимулює інтерес українців до теми медіаграмотності», – пояснює заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

Національний тест з медіаграмотності – це частина заходів від проекту Фільтр, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який святкують у всьому світі 24 – 30 жовтня.

  • 27 жовтня о 16:30 Фільтр проведе онлайн-лекцію “Як стати джедаєм на інформаційному фронті?” для всіх охочих студентів України. Під час лекції студенти дізнаються: Як створювати веселий, проте свідомий контент у ТікТок, якими є ознаки маніпуляції, як перевірити достовірність зображення, правдивість статистики та справжність експерта? Дізнавайтесь про це та інше, зареєструвавшись на лекцію за посиланням.
  • Фільтр разом з МОН заохочує усіх освітян України провести урок з медіаграмотності у своїх навчальних закладах. Аби організувати заняття, можна використати уже готові до використання матеріали. Тут і навчальні листівки, презентації, посібник та навіть гра. Все, щоб стати медіаграмотним, як для учнів та студентів, так і для вчителів та викладачів.
  • Фільтр розпочав флешмоб у ТікТок #яфільтрую. Під час тижня медіаграмотності записуйте відео під звук, перевіряйте, наскільки ви медіаграмотні та додавайте хештег #яфільтрую. Нехай про важливість медіаграмотності дізнається якомога більше користувачів.

Також cпеціально до тижня медіаграмотності Фільтр підготував словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні та світі. Він ознайомить вас із основними поняттями теми, такі як, наприклад, фактчекінг, кукіс, клікбейт, інфлуенсер, фішинг тощо.

Залишити відповідь

Copy link