Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Рубрика “ІТ коледж на зв’язку”. “Свобода в ІТ та пригоди в житті: Хто такі цифрові кочівники”

Жити та працювати з будь-якої точки нашої планети. Міняти континенти та країни. Заводити нові знайомства та відвідувати цікаві місця. Таким казковим описують життя цифрових кочівників. Але чи насправді все так чудово, як виглядає на перший погляд?

Хто такі цифрові кочівники?

Digital nomads (з англ. цифрові кочівники) — це категорія фрілансерів, які не прив’язані до свого робочого місця. Вони кочують між різними містами та країнами, не затримуються десь надто надовго і завжди у русі. При цьому вони продовжують працювати, щоб подорожувати та не відчувати дискомфорту на нових місцях.

Більшість цифрових кочівників – це програмісти, дизайнери, веб-розробники, маркетологи, консультанти та творці авторських online-проектів. Тобто фахівці, які однаково ефективно можуть працювати з будь-якої точки світу, маючи під рукою лише ноутбук та доступ до інтернету.

Як пише видання Travel Off Path, всього на даний момент цифрові візи кочівників (DNV), що передбачають перебування в країні з можливістю віддаленої роботи на тривалий термін, пропонують приблизно 45 країн по всьому світу. 

У кочівників за останні кілька років сформувалася ціла філософія:

  • повна свобода пересування, робочого графіка та місця знаходження;
  • життя та подорожі в індивідуальному ритмі;
  • наближеність до активних видів спорту, переважно на свіжому повітрі;
  • автономність та незалежність;
  • товариськість, інтерес до нових місць, людей та культур;
  • пріоритет особистих інтересів, потреб та цінностей.

У багатьох людей може сформуватися хибне уявлення про життя цифрового кочівника. У їхньому розумінні така людина працює від сили дві години на день, а решта часу проводить в своє задоволення. Але, насправді, більшість з них працює дуже вперто. Тому що кочівницький спосіб життя може бути досить дорогим задоволенням. Зазначимо, цифрові кочівники мають володіти високим рівнем самодисципліни, адже часом спокуса не працювати надто велика.

Особливості, на які слід звернути увагу тим, хто задумується стати цифровим кочівником:

  • Різниця часових поясів у кочівника і роботодавця;
  • відсутність хорошого інтернету або дорогий інтернет в роумінгу;
  • заблоковані доступи до певних сервісів в деяких країнах;
  • велика кількість речей, які потрібно всюди возити з собою;
  • дорога медицина без страховки, неможливість купити ліки без рецепту;
  • особливості податкового законодавства різних країн;
  • довготривале отримання візи.

Цифрові кочівники та війна в Україні

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, чимало країн Європи радо прийняли у себе вимушених переселенців. Багато з тих, хто виїхав, почали активно працювати в онлайн-сфері та стали своєрідними цифровими кочівниками.

Під час ракетних атак росії на енергооб’єкти в Україні, через проблеми з електропостачанням, чи не кожен з нас зараз — цифровий кочівник. І той, хто шукає можливість написати курсову чи скласти екзамен, той, в кого дедлайн проєкту чи фінальний звіт на роботі. Ми беремо з собою в сумку чи рюкзак весь “найнеобхідніший” арсенал українця — ноутбук, павербенк, ліхтарик, — щоб зробити собі найкомфортніше робоче місце будь-де, коли з’являється світло та інтернет. І в цьому наша суперсила: наш офіс завжди з нами, де б ми не були.

У Львові створили онлайн-карту з закладами, що мають генератори та укриття. За її допомогою можна знайти заклади, де можна зігрітися, підзарядити телефон та перечекати тривогу. Мапу поділили за чотирма категоріями: заклади з генератором, укриттям, просто генератори, коворкінги з генератором.

За матеріалами Wezom Academy

Copy link
Powered by Social Snap