Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

До Дня пам’яті жертв Голодоморів

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодоморів.
 
Голод… Це страшне слово повертає нас на 90 років назад у далекі 1932 – 1933 рр., коли через насильницьке вилучення продовольства тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.
 
До Дня пам’яті жертв голодоморів студенти групи КІк-13 під керівництвом куратора групи Олексія Мировського записали відеозвернення, у якому згадали про ці трагічні події для України.
Монтаж відео здійснив студент КІк-13 Ілля Осіпов, а скорботний образ додала “Мелодія” М. Скорика.
 

Кожен  громадянин України повинен знати масштаби цієї трагедії, внаслідок якої в мирний час на своїй землі загинули мученицькою смертю мільйони наших земляків, зникли з карти України сотні й тисячі сіл та хуторів і робити все можливе, аби подібні трагедії не могли повторитися НІКОЛИ.

Приєднаймося у суботу о 16 годині до загальнонаціональної міжнародної акції “Запали свічку” ,  запалимо кожен свічку пам’яті на своєму вікні  та долучимось до загальнонаціональної хвилини мовчання.

 
 
Історична довідка

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.

Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. За 17 місяців було вбито понад 7 мільйонів людей в Україні і 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, що історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та Казахстан. Пік Голодомору припав на весну 1933 року. В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1 400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня… Питання кількості людських втрат досі залишається відкритим.  Керівництво радянського союзу шляхом штучно створеного масового голоду намагалось знищити українців.

Проект винищення частини української нації був замаскований під плани здачі хліба. Йшлося про повне вилучення всіх запасів зерна, а потім конфіскацію інших продуктів харчування та майна в якості штрафів за невиконання плану здачі хліба. Перетворивши Україну на територію масового голоду, режим перекрив всі шляхи до порятунку. Відбулася ізоляція голодуючих. З цією метою був застосований режим «чорних дошок» і заборона голодуючих виїжджати за межі України. Колгоспи і села, занесені на «чорні дошки», оточувалися загонами міліції та радянських спецслужб. Звідти вивозили усі запаси їжі. Заборонялася торгівля та ввезення будь-яких товарів. 22,4 мільйони людей було фізично заблоковано в межах території Голодомору.

Ще однією складовою геноциду було свідоме блокування інформації про голод. У січні 1933 року радянською владою було зробленою заяву про відсутність голоду в країні. Сталінський режим відмовився від зовнішньої допомоги.

🕯️ Ми пам’ятаємо.

Copy link