Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Представники ІТ коледжу Львівської політехніки відвідали форум креативної освіти Creative Spark: Renovate Ukraine

15 та 16 листопада представники ІТ коледжу Львівської політехніки взяли участь у форумі креативної освіти, стартапів та студентського підприємництва Creative Spark: Renovate Ukraine. На говорили про креативну освіту, стартапи та підприємництво.

Організатором такої масштабної події стала Tech StartUp School Львівської політехніки та Кінгстонський університет (Лондон) за підтримки Британської Ради.

Понад 50 спікерів зі сфери стартапів та підприємництва, представники інноваційних платформ, тренери і викладачі міжнародних та вітчизняних вишів зібрались у головному корпусі НУ “Львівська політехніка”,
У перший день форуму спікери говорили про неформальну, дуальну, креативну та бізнес-освіту в закладах вищої освіти.

Зокрема, президент корпорації Softserve Тарас Кицмей під час другої панельної дискусії “Освіта та інновації в Unis. Бізнес-освіта. Дуальна освіта” зазначив, що Україна, попри війну, – одна з найкращих локацій для ІТ бізнесу. В контексті цього, саме освіта може стати рушієм розвитку ІТ-індустрії. Для цього важливою є співпраця, синергія бізнесу та освіти.

Компанія Softserve, зокрема, здебільшого опирається на державну систему освіти та наголошує на важливості дуальної співпраці між бізнесом та освітою з 1 курсу навчання студента.

Протягом двох днів форуму своїм досвідом та думками поділилось багато іноземних спікерів. Марта Мадор, керівник розвитку підприємництва у Кінгстонському університеті (Велика Британія) у своєму онлайн виступі наголосила, що “інновація в освіті — це завжди відповідь на якісь виклики”. Також пані Марта розповіла про ТОП 10 найкращих навичок майбутнього за визначенням бізнесів, серед яких: вміння вирішувати проблеми, критичне мислення та комунікативні навички.

Спікерами кількох панельних дискусій стали також представники Академії ДТЕК.

Остання панельна дискусія першого дня “Бізнес і влада чи бізнес проти влади” через небезпеку ракетного обстрілу відбувалась вже в укритті Львівської політехніки.

Попри напружену ситуацію та обстріли, кілька слів встигли сказати мер Львова Андрій Садовий та голова ЛОДА (ОВА) Максим Козицький.

Фото з сайту https://loda.gov.ua

Очільник ЛОДА (ОВА) Максим Козицький  зокрема зазначив, що тільки якщо є  порозуміння, співпраця та синергія між бізнесом та владою, буде розвиток у державі.

“Завдання бізнесу: пробувати, помилятися, ще раз пробувати, розвиватися, масштабуватися, конкурувати, розвивати економіку, давати робочі місця, представляти Україну на міжнародному рівні. Завдання держави – створити такі умови, щоб все це робити в Україні людям креативним та підприємливим було у задоволення. Держава має почути бізнес, максимально скоротити бюрократичні моменти, боротися з корупцією”.

Мер міста  Андрій Садовий зазначив: «Декілька днів тому український стартап Esper Bionics потрапив до топ 200 найкращих винаходів світу у 2022 році. Ця компанія почала свою роботу у «Львівській політехніці». Esper Bionics виготовляє біонічні протези найвищого рівня. Ми першими почали їх купувати і вже перші пацієнти реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ їх отримали.”

На другий день форуму, 16 листопада, представники різних компаній говорили про підприємництво, світ стартапів та волонтерство. Кожен розповів, як налагоджували свою роботу бізнеси під час епідемії коронавірусу та за час повномасштабного вторгнення рф.

Василь Романчук, директор ІТ коледжу Львівської політехніки зазначає: “Форум CREATIVE SPARK: RENOVATE UKRAINE показав, що попри намагання ворога, освіту в Україні не зупинити.

Такий захід став для нас чудовою можливістю бути у курсі тенденцій в освіті та підприємництві, налагодити нові знайомства, знайти однодумців,  а також  підтримати освітній захід своєю присутністю. Ми дякуємо Назару Подольчаку, усій команді організаторів Tech StartUp School за запрошення, організацію та проведення міжнародного форуму. 
 
А також дякуємо за можливість участі наших студентів та викладачів у навчальній програмі у рамках даного проєкту Creative Spark  у лютому – березні 2022. Завдяки навчанню на цьому курсі ми змогли запалити іскру й у нашій команді, та  підготували заявку для участі у міжнародному конкурсі відео-пітчів BIG IDEA CHALLENGE із ідеєю “DIGITAL DEVICES LAB” для нашого коледжу.”

Програма  форуму включала:

15.11.22 – ОСВІТА

Про неформальну, дуальну, креативну та бізнес освіту у ВНЗ:

  • 1-а панельна дискусія: Креативна освіта (Creative Spark)
  • 2-а панельна дискусія: Освіта та інновації в Unis. Бізнес-освіта. Дуальна освіта 3-я панельна дискусія: Стратегія інноваційного розвитку. Інноваційні екосистеми
  • 4-я панельна дискусія: Бізнес і/проти влада/и

6.11.22 – ПІДПРИЄМНИЦТВО

Про світ стартапів, волонтерство, “студент сьогодні – CEO завтра”:

  • 1-а панельна дискусія: Бізнес без кордонів
  • 2-а панельна дискусія: StartUp. Змінюємо світ
  • 3-тя панельна дискусія: Від CEO до волонтера
  • 4-та панельна дискусія: Дизайн-мислення та інновації

Переглянути он-лайн трансляції з форуму можна за посиланнями

Copy link
Powered by Social Snap