Навчальний процес постійно розвивається, і разом з ним трансформуються методи, які використовуються для навчання. У сучасному світі штучний інтелект (ШІ) стає не лише важливим тематичним блоком для дослідження, але і інструментом для покращення навчального процесу.
Остап Юнак, заступник директора з навчальної роботи та Валерій Кащук, завідувач лабораторії ІТ коледжу Львівської політехніки, успішно завершили перший етап навчального курсу “Використання штучного інтелекту (ШІ) для створення навчальних матеріалів” в межах Проєкту “Професійна освіта в Україні” (Skills4Recovery), що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Програма освітнього курсу охоплювала наступні теми:
1. Що таке штучний інтелект (ШІ);
2. штучний інтелект (ШІ) в освітньому процесі;
3. генерація / трансформація текстів за допомогою ChatGPT;
4. можливості використання нейромережевого інструменту Gemini в освітньому процесі;
5. основи створення зображень за допомогою штучного інтелекту;
6. практична робота з сервісами генерування/редагування зображень;
7. формування фінального звіту.
Тривалість курсу складала 8 тижнів та проводилась у форматі онлайн з можливістю доступу до відео-лекцій, матеріалів та завдань. Крім того, курс був доступний для викладачів безкоштовно.
“Цей курс призначений для тих, хто бажає дослідити можливості штучного інтелекту в навчальному процесі. Я здобув знання та вміння використовувати інструменти штучного інтелекту для створення ефективних навчальних матеріалів, які сприятимуть покращенню процесу навчання та зростанню якості освіти. Даний курс був корисним для мене, тому що робить мене одним з учасників великого проекту закладеного у “Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні”. – відгукується про курс Валерій Кащук.
Участь у навчанні надала можливість отримати професійні знання щодо використання штучного інтелекту у навчальному процесі. Крім того, отримати змогу використовувати ці навички на практиці у власній освітній діяльності. Це також сприяє підвищенню кваліфікаційного рівня завдяки опановуванню сучасними технологіями.
Вітаємо наших колег з новими здобутками та бажаємо подальших успіхів!
Довідка:
Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» спрямована на підтримку навчання та перепідготовку кваліфікованої робочої сили в чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення, яка триватиме з середини 2023 року до 2026 року та охоплює Львівську, Вінницьку, Чернівецьку, Київську, Полтавську та Дніпропетровську області.