Студенти групи ОК-41 з куратором Оксаною Цебенко відвідали відкриту дискусію на тему ‘’Олекса Новаківський : митець епохи’’.
27 листопада 2023 року студенти групи ОК-41 з куратором відвідали відкриту дискусію на тему ‘’Олекса Новаківський : митець епохи’’. Вона відбулася у центрі Шептицького в рамках виставки рисунків Олекси Новаківського ‘’Наш архіпастир. Андрей Шептицький’’. Ініціатором події була Дзвенислава Новаківська. Правнучка видатного українського митця особисто запросила студентів цієї групи IT коледжу Львівської політехніки відвідати цей захід, адже в травні минулого навчального року пані Дзвенислава вже мала з ними зустріч у платформі Zoom. Серед учасників відкритої дискусії – дослідники творчості Олекси Новаківського, мистецтвознавці та викладачі УКУ. Вони обговорили вплив видатного українського митця на інших художників та на нашу культурну спадщину загалом.
Лекторка Діана Клочко, заслужена працівниця культури, підкреслила: ’’Якщо під час війни в нас таки виникає сумнів, чи варто задумуватись про красу навколишнього світу та про естетику, ми програємо війну з москалями. Наша перевага у вмінні реалізувати національну ідентичність у повсякденних справах”.
Куратор групи Оксана Цебенко зазначає: ’’Нам, мешканцям Львова, цікаво знати, які відомі люди жили та творили в нашому рідному місті. Відвідана зі студентами дискусія допомагає на іншому рівні активізувати національно-патріотичне виховання молоді. Студенти черговий раз мали можливість переконатись, наскільки вагомий внесок у світову історію та культуру залишили та продовжують творити наші земляки’’.
Відгукується також і Анна Левицька, голова студради ІТ коледжу Львівської політехніки: ” Дискусія була чудова, атмосферна, цікава, багато почула цікавих думок про мистецтво. Дякую пані Дзвениславі за можливість бути присутнім на таких чудових заходах.”
В холі УКУ студенти оглянули виставку рисунків Олекси Новаківського ‘’Наш архіпастир. Андрей Шептицький’’. Експозиція виставки — сотні ще неопублікованих графічних творів з приватної збірки родини Новаківських.
Дякуємо Дзвениславі Новаківській за запрошення та можливість!
Поділитись: