Багато людей вважають, що студентське життя – найщасливіший період в житті кожного з нас. І педагогічний колектив ІТ коледжу Львівської Політехніки організовує чималу кількість різноманітних заходів для того, щоб для наших студентів роки навчання залишили лише якомога більш яскраві спогади. І масові спортивні заходи, і робота психолога, і, в першу чергу, діяльність кураторів груп значною мірою допомагають підліткам відволіктись від жорстоких реалій сьогодення і до певної міри урізноманітнити повсякденну рутину.
Національно-патріотичне виховання сьогодні виступає найбільш актуальним напрямом виховної роботи в коледжі. Його мета – «Забезпечення розвитку суспільно активної молодої людини, яка поєднує в собі високу професійну компетентність, культурну ерудицію, духовність, моральність і особисту відповідальність».
Сьогодні як ніколи раніше виникає гостра потреба нових підходів і нових шляхів до виховання патріотизму і як почуття, і як базової якості особистості. Україна має древню та величну історію та культуру. А вони є потужним джерелом для виховання студентської молоді.
29 березня викладач ІТ коледжу, куратор Оксана Цебенко провела в групі ОК-31 виховну годину на тему: «14 березня – день народження львівського художника Олекси Новаківського». Із повідомлення в соціальних мережах про це довідалась п. Дзвенислава Новаківська, правнучка нашого талановитого земляка. Вона запропонувала організувати зустріч зі студентами у програмі Zoom. Третьокурсники жваво відгукнулись на цю пропозицію і з куратором групи підготували питання для обговорення на цій онлайн конференції. Отож, зустріч з п. Дзвениславою Новаківською відбулась 1 травня 2023 року. В живому діалозі студенти почули про сімейні легенди сім’ї Новаківських, про історію створення меморіального музею художника. П. Дзвенислава пояснила, чому Олексу Новаківського називають українським Вінсентом Ван Гогом та Едвардом Мунком. Студенти довідалися, завдяки чому митця вважають містиком та міфотворцем. Талановитий і впевнений хлопчик з села, Олекса Новаківський порушив традиції і канони, аби встановити свою перспективу переходу українського мистецтва в модерн.
Як нащадок художника, п. Дзвенислава робить чимало, щоб оживити рольову модель Олекси Новаківського як лідера креативної індустрії того часу. Для сучасників вона розпаковує історії викликів ідентичності, становлення, самопізнання та самоцінності, з якими зустрілись наші предки 100 років тому. Вони є невід’ємною частиною контексту для розуміння картин Новаківського та його символізму.
Також щиро дякуємо п. Дзвениславі за подарунки
Також щиро дякуємо п. Дзвениславі за подарунки: картину О.Новаківського за номерами, книгу мемуарів та збірник листівок. п.Дзвенислава також запросила взяти участь у подальшому спілкуванні та запросила застосовувати сучасні інструменти, наприклад , промпти чату GPT, для дослідження творчості О.Новаківського
Поділитись: