Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Як не вигоряти? Матеріали та поради від практичного психолога коледжу Ірини Аркадіївни Нікітенко

Як не вигоряти? Запрошуємо ознайомитись  з матеріалами, які підготувала практичний психолог коледжу Ірина Аркадіївна Нікітенко.

Кожного дня ми, українці, стикаємося з новими й новими подіями, які важко пережити і на які неможливо не реагувати. Величезна кількість людей стає жертвами лиха, спричиненого агресором, і потребує допомоги тут і зараз.

При цьому ми часто забуваємо, що ті, хто рятує фізично чи підтримує морально (назвемо їх рятувальниками в широкому сенсі цього слова), також відчувають глибокі негативні наслідки. І з цими наслідками важко впоратися самотужки.

Як часто ви кажете собі, що зараз важливіше надати допомогу іншому, подумати про іншого, надати йому підтримку, ніж подбати про себе?

Джордж Еверлі-молодший, дослідник стресу в кризових ситуаціях, доцент кафедри психіатрії Школи медицини Джонса Гопкінса, стверджує, що найкращий спосіб потурбуватися про інших – це потурбуватися про себе.

Більше того, він навіть створив власний “Клуб вигорілих рятувальників” і підготував 10 заповідей, яким має слідувати кожен, хто хоче до нього потрапити:

 1. Будьте перфекціоністом і ніколи не погоджуйтеся на щось менше за ідеальний результат.
 2. Ніколи не тренуйтеся – від цього тільки м’язи болітимуть.
 3. Пам’ятайте, що склянка завжди наполовину порожня.
 4. Їжте якомога більше фаст-фуду й ніколи не снідайте.
 5. Звинувачуйте у всіх своїх невдачах інших – батьків, друзів (чи їхню відсутність), свого авторитарного, нечутливого, жадібного, дріб’язкового (потрібне підкреслити) боса, корупцію або державу.
 6. Завжди беріть відповідальність за все та за всіх, адже це ваша задача – зробити так, щоб усі, хто пережив лихо, були щасливі.
 7. Постійно контролюйте все та всіх, а особливо тих людей або речі/події, над якими у вас немає влади.
 8. Намагайтеся спати якомога менше.
 9. Відчувайте провину, якщо ви маєте залишити місце лиха. Ніколи не беріть відпустку, а якщо раптом захворієте, то постійно звинувачуйте себе, що ви зараз не там, де треба.
 10. Дотримуйтеся таких життєвих правил:
  • спіть, доки не зголоднієте;
  • їжте, доки не втомитеся;
  • вживайте алкоголь, щоб розслабитися;
  • вживайте стимулятори, щоб працювати.

Якщо ви практикуватимете всі ці 10 простих заповідей, Джордж Еверлі гарантує вам бурхливу, але коротку кар’єру рятувальника. Але з іншого боку, якщо ви піднесете ці поради до дзеркала та побачите у відображенні їхні протилежності, то отримаєте рецепт довголіття та успіху.

Copy link
Powered by Social Snap