Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Викладач коледжу Ірина Нікітенко про вишивку Донеччини: В ній багато сонця та пишні квіти

Практичний психолог, викладач ІТ коледжу Ірина Нікітенко взяла участь у освітньо-етнографічному семінарі “Визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі”, присвяченому темі “Вишиванка – поема життя”.

Ірина Аркадіївна підготувала презентацію на дуже близьку для неї тему: “Вишиванки Донеччини”, адже сама родом з цього регіону України.

В останні роки часто можна почути пропаганду окупантів, що Донбас ніколи не був українським. Загарбники висловлюють думку, що Донецька та Луганська області — це частина так званого “русского міра”. Але це відверта брехня”, — зазначає І. Нікітенко.

Кожен етнографічний регіон України має свої особливості орнаментів вишиванки – унікальний код, різні поєднання кольорів, різні сюжети та техніки. Вишивка Донеччини теж має свої унікальні риси. У Донецькій вишивці багато червоного кольору. Гама кольорів тепла і вирізняє донецьку вишивку від інших. В ній багато сонця. Яскраві орнаменти чорно-червоні на світлому фоні. Пишні квіти, цілі букети та дерева”, — пояснює Ірина Аркадіївна.

Цікаві доповіді та яскраві презентації всіх учасників семінару продемонстрували , що український народ має багату і оригінальну культуру, надбану поколіннями.

Дякуємо організаторам за проведення семінару на цю важливу тему, адже збереження культурної спадщини України зараз є головним елементом розвитку історичної свідомості та допомагає формуванню національної ідентичності.

Copy link
Powered by Social Snap