Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Виховна година до Дня народження художника Олекси Новаківського

29 березня викладач ІТ коледжу, куратор Оксана Цебенко провела виховну годину у групі ОК-31 на тему: “14 березня – день народження львівського художника Олекси Новаківського”.

Під час виховної години студенти ознайомилися з презентацією про життєвий та творчий шлях видатного українського художника та педагога, нашого славного земляка Олекси Новаківського, а також переглянули відео з рубрики «Відомі львів’яни» від телеканалу Перший Західний.

Уродженець західного Поділля, Олекса Новаківський навчався в Одесі та Кракові. Але основна частина його живописних робіт була створена саме у Львові. Його творчість – ціла епоха в розвитку національного українського живопису. Як художник, Олекса Новаківський прагнув до максимального вираження, експресії, філософського аналізу складних життєвих явищ.

У кривавий час російсько-української війни на полі бою творяться нові Герої. Однак українці пам’ятають своїх земляків, котрі – хтось полум’яним словом, хтось запальною піснею, а хтось і майстерним пензлем – впродовж минулих століть відстоювали незалежність України та її право на існування.

Перемога буде здобута, країна поступово повернеться до мирного життя, а виставкові зали художньо-меморіального музею Олекси Новаківського, котрий у Львові знаходиться за адресою вул. Листопадового Чину, буд 11, знову наповнить тихій гомін його відвідувачів.

Також запрошуємо дізнатись більше маловідомих фактів про постать нашого земляка, видатного художника Олексу Новаківського, переглянувши відео.

Copy link
Powered by Social Snap