Для того, щоб краще пізнати правдиву історію України та закріпити матеріал з предмета, який присвячений вивченню періоду Другої світової війни, викладачі Олексій Мировський та Оксана Гавдьо провели виїзне заняття зі студентами першого курсу в Музеї-криївці УПА. Захід відбувся в рамках Тижня циклової комісії загальноосвітньої гуманітарної підготовки.
Музей-криївка був офіційно відкритий у вересні 2014 року. Це місце має особливе історичне значення, адже саме тут 16 серпня 1955 року відбувся бій між упівцями і загоном НКВД. У цьому бою командир повстанців загинув, отримавши постріл у чоло, а двох інших бійців УПА було відправлено на допит до львівської “Тюрми на Лонцького”. Сучасна криївка відновлена і облаштована за описом Володимири Кулик, відомої під псевдонімом Андрійка, яка жила в цій схованці та перебувала в ній під час бою 1955 року. Навколо криївки можна побачити зарослі лінії оборони, а всередині музею розміщені експонати періодів польсько-української та Першої світової воєн, які точилися в околицях.
“Найефективніший спосіб знищити людей – це заперечувати їхнє власне розуміння історії. Відвідавши Музей-криївку, студенти змогли краще пізнати події, які відбувалися у цей період нашої непростої історії. Це виїзне заняття допомогло студентам не лише глибше зануритися в історичні події, але й відчути атмосферу того часу, побачити побут повстанців та усвідомити важливість збереження національної пам’яті.” зазначає Олексій Мировський
Відвідування Музею-криївки УПА залишило глибокі враження у студентів та викладачів, стало змістовним доповненням до навчального процесу, сприяючи кращому розумінню історії України та вихованню патріотизму та шанобливого ставлення до нашого народу. Цей досвід – ще один крок на шляху до виховання свідомих та патріотично налаштованих громадян України.
Поділитись: