Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

У ІТ коледжі Львівської політехніки відбувся Тиждень української культури за підтримки Львівської ОВА

18-22 вересня за підтримки управління Молоді та спорту Львівської ОВА у межах конкурсу проєктів програми «Молодь Львівщини» відбувся «Тиждень української культури у ІТ коледжі Львівської політехніки»

Проєкт спрямований на реалізацію Стратегії національно-патріотичного виховання, а саме на: формування національно-культурної громадянської ідентичності, почуття власної та національної гідності; усвідомлення досягнень Українського народу, його інтелектуальних, духовних та інших надбань; вироблення активної громадянської та державницької позиції.

Час проведення проєкту не випадковий, адже перегукується з двома датами, які відзначають у вересні: Днями європейської спадщини та з всесвітнім Днем туризму. Таким чином підкреслюємо, що українська культурна спадщина є частиною європейської та спонукаємо мандрувати Україною за допомогою доповненої реальності, щоб детальніше пізнавати її.

Партнерами заходу стали ГО “Молодіжно-спортивне об’єднання соціально-активних молодіжних ініціатив”, ІТ коледж Львівської політехніки, Skeiron, Spodaryk Travel Restaurant та What’s On Friday.

ДЕНЬ 1: УКРАЇНСЬКЕ КІНО

У рамках проєкту студентська молодь переглянула український 3D-анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня», який створений за мотивами драми-феєрії Лесі Українки  «Лісова пісня»  та образів народної міфології. 

Через понад 100 років, взявши за основу шедевр Лесі Українки, застосувавши сучасні технології 3D анімації, з’явився анімаційний мультик “Мавка. Лісова пісня”. В основі мультика повідомлення про культуру, міфологію, охорону навколишнього середовища. Але, безумовно, перш за все це емоційне послання про перемогу світла над темрявою, та перемогу любові над ненавистю.

ДЕНЬ 2: УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО

У другий  день Тижня студенти з куратори коледжу  піднавали українське народне мистецтво та відвідали Музей народної архітектури і побуту у Львові ім. Кл. Шептицького (відомий як Шевченківський гай  чи Львів Скансен за адресою вул. Чернеча Гора, 1, )  — один із найбільших музеїв під відкритим небом (скансенів) в Європі (50 га), який створений за принципом історико-етнографічних груп Західної України XIX – поч. XX ст.. У музеї знаходяться більше 22 тис. експонатів українського народного мистецтва, а саме: пам’ятки народної дерев’яної архітектури (сакральні, житлові, господарські, виробничі будівлі), та експонати українського народного мистецтва (колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки предметів побуту і зразків народного мистецтва). (Фото з сайту Музею)

ДЕНЬ 3: УКРАЇНСЬКА ГАСТРОНОМІЯ

У третій день Тижня молодь прослухала лекцію про українську кухню від шефа Петра Сподарика, засновника “Spodaryk Travel Restaurant” та мала можливість посмакувати яворівський пиріг та рогалики з ружею (трояндою).

“Гастрономія разом із усною народною творчістю та традиційними ремеслами є частиною нематеріальної культурної спадщини, яка формує нашу ідентичність.  Саме тому, де б ми не були, ми завжди любимо приготувати рідні нам українські страви” , – зазначив шеф Петро Сподарик. 

ДЕНЬ 4: АРХІТЕКТУРНА СПАДЩИНА УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ТЕХНОЛОГІЙ

Родзинкою проєкту стала виставка 3D-плакатів “SKEIRON. Ukrainian Heritage”,  вернісаж якої відбувся за участі представників управління Молоді та спорту Львівської ОВА .

Виставка “SKEIRON. Ukrainian Heritage” запрошує на інтерактивну віртуальну подорож архітектурними перлинами України. Зображення оживають завдяки смартфону та мобільному додатку “Pocket City AR”, що дозволяє переглядати 3D-моделі пам’яток у доповненій реальності (AR) та слухати аудіоекскурсію українською чи англійською мовою просто зі смартфона. Листівки саме у такому форматі експонуються вперше.

Експонується 10 листівок великого формату з колекції «Україна». Зокрема: замок Любарта, резиденція митрополитів Буковини та Далмації, Кам’янець – Подільська фортеця, Підгорецький замок, Полтавський краєзнавчий музей ім.Василя Кричевського, міжнародний аеропорт «Донецьк», історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», Аккерманська фортеця, палац Тарнавських та Ластівчине гніздо.

Колекція архітектурних пам’яток Львівщини та два сети з пам’ятками Львова представлені у звичному розмірі листівок.

Виставка супроводжується відео-матеріалами: відеозйомкою з дрона, анімованими 3-D візуалізаціями та фільмом про роботу Skeiron від Ukrainer.

Засновники компанії SKEIRON Юрій Преподобний, Андрій Гривняк та Володимир Заяць у час повномасштабної війни ініціювали проєкт #SaveUkrainianHeritage, щоб зісканувати якомога більшу кількість культурних пам’яток, де тільки це дозволять обставини.

“Українці зрозуміли, як важливо знати свою історію та відвідувати місця, пов’язані з нею. Це важливо для зміцнення власної ідентичності і самоусвідомлення, задля вивчення історії, яке допомагає нам уникати повторення помилок минулого та вчить нас цінним урокам, а також надає нам контекст для розуміння світу, у якому ми живемо. Це допомагає нам осмислювати події, які відбуваються сьогодні, а також культурні, політичні та соціальні впливи, які сформували сучасне суспільство.

Також, знання своєї історії сприяє збереженню культурного спадку. Це дозволяє передати цінні традиції, мову, мистецтво та інші аспекти культури майбутнім поколінням.

Сьогодні ми гостро відчуваємо потребу в збереженні історії, бо московія окуповує наші території, стирає нашу історію та культуру. Тому ми закликаємо кожного українця вивчати історію, відвідувати пам’ятки та музеї. Кількість пошкоджених об’єктів ще раз доводить, що вони роблять це цілеспрямовано, але не зневірюймось, а продовжуймо боротися за нашу державу.” — зазначає команда “Skeiron”.

Виставка доступна усім охочим у холі коледжу до 1 листопада. Далі вона мандруватиме навчальними закладами, щоб надихнути якомога більше учнів та студентів. 

Усіх охочих прийняти виставку запрошуємо зголоситися за формою: https://forms.gle/DxLxpk81synwNMYu7Ми також надаємо повний пакет супровідних матеріалів: тексти екскурсій, вікторини різного рівня складності, супровідні відеоматеріали.

ДЕНЬ 5: РЕСУРСИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Тиждень української культури у коледжі завершився підбіркою матеріалів про українську культуру на ресурсах коледжу (https://itcollege.lviv.ua/resources/ ) . Мета підбірки — проілюструвати, як поєднання інформаційних технологій та культури може допомогти формувати нашу ідентичність та зберегти спадок поколінь.

Сподіваємося, що це надихне наших студентів доєднуватися чи створювати власні важливі для суспільства проєкти та ініціативи.

В ІТ коледжі Львівської політехніки навчається понад 1200 студентів-підлітків віком 14-19 років з різних областей України. У підлітковому віці дуже важливе середовище зростання, адже активно формується світогляд та національна ідентичність молоді. Ми усвідомлюємо, що у глобальному світі інформаційних технологій ідентичність може дещо розмиватися. 

Саме тому, було бажання мати національний елемент у символіці коледжу. Тож, у січні 2022 року колектив обрав логотип, де блакитним кольором окреслено Герб України. Проєкт “Тиждень української культури” — це ініціатива, яка в дії укріплює цінності нашого коледжу.

Нам важливо, щоб наші студенти завжди пам’ятали хто вони, чиї нащадки, та гідно представляли Україну де б вони не знаходились. Для цього ми створюємо можливості, під час яких можна дізнатися більше і мати відповіді на запитання іноземців-колег. Адже знання власної історії, культури, культурних кодів інших народів також сприяють продуктивній співпраці у міжнародних компаніях, у яких часто працюють міжкультурні команди.

Цей проєкт — це також заохочення формувати свої молодіжні команди та подавати проєкти на конкурси, бути проактивними, творити та долучатися до ініціатив, які корисні для суспільства.
Ми підтримуємо наших студентів та віримо у них. Ми віримо у талановиту українську молодь та вільну і сильну Україну!

Також, з приємністю зазначу, що усі партнери проєкту відразу ж відгукнулися для участі. Це надзвичайно важливо, що ми однодумці та поділяємо спільні цінності.

Дякуємо управлінню Молоді та спорту Львівської ОВА за створення можливостей, а саме, конкурсу молодіжних проєктів програми “Молодь Львівщини”. Саме завдяки цьому конкурсу ми змогли реалізувати проєкт.” — зазначила Ольга Кагало, заступник директора з комунікацій та розвитку ІТ коледжу Львівської політехніки, ініціатор “Тижня української культури у ІТ коледжі Львівської політехніки”.

Copy link