У вівторок, 10 січня, в актовій залі ІТ коледжу Львівської політехніки для студентів та викладачів проводилось об’єктове тренування на тему: “Дії органів управління та учасників освітнього процесу в разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій”.
Навчання відбулось під керівництвом директора коледжу Романчука Василя Івановича.
У навчаннях також взяли участь заступник начальника відділу ЦЗ УЗНС та ЦЗ по Львівській МТГ ГУ ДСНС України у Львівській області Тарас Бурий, відповідальна особа з питань цивільного захисту Франківської районної адміністрації ЛМР Михайло Гринишин, представник навчально-методичного центру Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області Ігор Авдєєв, інструктори Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Гончарук та Віра Кузьмич.
Мета зустрічі — навчити студентів та викладацький склад практичних навичок поведінки у надзвичайних ситуаціях.
Тарас Бурий зазначив важливість проведення таких тренувань, окреслив джерела потенційної небезпеки на території коледжу. Він також розповів про дії під час виявлення вибухонебезпечних предметів та окреслив алгоритм евакуації студентів в укриття під час сигналу повітряної тривоги.
Директор коледжу Василь Іванович запросив до слова Ігоря Авдєєва, який провів лекцію-презентацію про дії у разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації. Він розповів про види, будову та правила користування вогнегасниками.
Медики Віктор Гончарук та Віра Кузьмич провели тренінг з правил надання першої невідкладної домедичної допомоги при кровотечах, продемонстрували, як накладати різні види джгутів.
Михайло Гринишин зауважив, що на даний час ризик виникнення надзвичайних ситуацій і в суспільстві, і в закладах освіти є високим. Саме вміння учасників освітнього процесу правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій може врятувати життя і студентів, і самих працівників.
Під час другого етапу було проведено навчальну евакуацію студентів та викладачів з приміщення будівлі під час умовної пожежі. Оповіщення було здійснено своєчасно, викладачі, студенти та працівники коледжу організовано та оперативно покинули будівлю коледжу.
Студенти ІТ коледжу також вміло користувались вогнегасниками, щоб самостійно погасити умовну пожежу в дворі навчального закладу.
У підсумку, під час проведення навчань вдалось відпрацювати такі питання: перевірка пожежної сигналізації, відпрацювання дій чергового вахтової служби, надання першої невідкладної домедичної допомоги, проведення евакуації працівників та студентів. Також перевірено реальну готовність формувань цивільного захисту, персоналу та студентів до дій в умовах виникнення пожежі.
Дякуємо всім учасникам навчання за участь у даному заході.