Однією з важливих складових, через які можна краще пізнати історію нашого краю, є мистецтво. Саме тому студенти груп КН-21 та ОК-21 з викладачем історії Олексієм Мировським переконалися, що вивчати історію можна не лише з підручників. “Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського, яка є першою українською національною оперою, стала цьому доказом.
![](https://itcollege.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230521_232651_382-1024x768.jpg)
Сюжет опери переносить глядача у володіння турецького султана, який частенько, переодягнувшись в одяг простолюдина, прогулювався своїми землями … Одного разу він зустрів запорізького козака Івана Карася і запросив його в гості. Славний запорожець, сном-духом не відаючи, у кого він гостював, випросив у султана вольну і собі, і всім задунайським запорожцям.
![](https://itcollege.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230521_221145_814-1024x768.jpg)
Після перегляду опери студенти отримали багато позитивних емоцій та нових знань про унікальну історію нашого народу.
![](https://itcollege.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230521_221252_540-768x1024.jpg)