28 березня 2025 року, студенти ІТ коледжу Львівської політехніки переглянули презентацію документального фільму “Саліна очима нащадків”.
Стрічка висвітлює одну з найтрагічніших сторінок історії – масові вбивства українців, поляків та євреїв у червні 1941 року в урочищі Саліна поблизу Добромиля. Тоді радянська каральна система замордувала понад 3,5 тисячі людей, а їхні тіла поховали у соляних шахтах. Радянська влада десятиліттями приховувала ці злочини, але сьогодні історичну пам’ять відновлено.
Ініціатором створення фільму виступила Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України. Режисером стрічки став Іван Скіряк, а сценарій написав журналіст і письменник Микола Сенейко.
“Фільм складається з епізодів і над кожним епізодом, так би сказати, була своя драматургія, була своя зав’язка, кульмінація, розв’язка, епілог і так далі. Основна сюжетна лінія – війна, але на кожен епізод було своє психологічно-соціальне навантаження”, – додає режисер.
Микола Сенейко зазначив, що взявся за цей сценарій, оскільки дуже важливо, аби про ті події сьогодні знала й молодь.
“Ті люди, через кого загинули в соляних шахтах, хто їх ворог? Той самий, що є і сьогодні. Отже, ми повинні знати імена ворогів”, – наголошує він.
Перегляд фільму «Саліна очима нащадків» став для студентів ІТ коледжу Львівської політехніки не лише уроком історичної пам’яті, а й нагадуванням про важливість збереження правди, а обговорення трагедії 1941 року в контексті сучасних подій допомагає молоді усвідомити, що пам’ять про минуле – це запорука справедливого майбутнього.
Поділитись: