У IТ коледжі Львівської політехніки відкрилась інтерактивна виставка 3D-плакатів “Skeiron. Ukrainian Heritage”, яка реалізовується за підтримки Управління молоді та спорту Львівської ОДА у межах конкурсу проєктів програми Молодь Львівщини у рамках реалізації проєкту «Тиждень української культури у ІТ коледжі Львівської політехніки».
Вернісаж відбувся за участі представників управління Молоді та спорту Львівської ОВА.
Мета проєкту та виставки спрямована на реалізацію Стратегії національно-патріотичного виховання, а саме на: формування національно-культурної громадянської ідентичності, почуття власної та національної гідності та усвідомлення досягнень Українського народу.
У коледжі навчається понад 1200 студентів з різних областей України, віком 14-19 років. Саме у підлітковому віці активно формується світогляд та національна ідентичність молоді.
Окрім цього, у нашому закладі фахово вивчають інформаційні технології, тож, є сподівання, що бачення виставки через призму технологій та досвід команди Skeiron надихне студентів на створення власних корисних для суспільства проєктів чи спонукатиме долучатися до вже існуючих ініціатив.
Виставка «SKEIRON. Ukrainian Heritage» у формі 3D-плакатів запрошує на інтерактивну віртуальну подорож архітектурними перлинами України. Зображення оживають завдяки смартфону та мобільному додатку “Pocket City AR“, що дозволяє переглядати 3D-моделі пам’яток у доповненій реальності (AR) та слухати аудіоекскурсію українською чи англійською мовою просто зі смартфона. Листівки саме у такому форматі експонуються вперше.
Представлено 10 листівок великого формату з колекції «Україна». Зокрема: Замок Любарта, Резиденцію митрополитів Буковини та Далмації, Кам’янець – Подільську фортецю, Підгорецький замок, Полтавський краєзнавчий музей ім.Василя Кричевського, міжнародний аеропорт «Донецьк», історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», Аккерманську фортецю. Палац Тарнавських та Ластівчине гніздо.
Колекція архітектурних пам’яток Львівщини та два сети зі Львовом представлені у звичному розмірі листівок.
Виставка супроводжується відео-матеріалами: відеозйомкою з дрона, анімованими 3-D візуалізаціями та фільмом про роботу Skeiron від Ukrainer.
Засновники компанії SKEIRON Юрій Преподобний, Андрій Гривняк та Володимир Заяць у час повномасштабної війни ініціювали проєкт #SaveUkrainianHeritage, щоб зісканувати якомога більшу кількість культурних пам’яток, де тільки це дозволять обставини.
“Українці зрозуміли, як важливо знати свою історію та відвідувати місця, пов’язані з нею. Це важливо для зміцнення власної ідентичності і самоусвідомлення, задля вивчення історії, яке допомагає нам уникати повторення помилок минулого та вчить нас цінним урокам, а також надає нам контекст для розуміння світу, у якому ми живемо. Воно допомагає нам осмислювати події, які відбуваються сьогодні, а також культурні, політичні та соціальні впливи, які сформували сучасне суспільство.
Також, знання своєї історії сприяє збереженню культурного спадку. Це дозволяє передати цінні традиції, мову, мистецтво та інші аспекти культури майбутнім поколінням.
Сьогодні ми гостро відчуваємо потребу в збереженні історії, бо московія окуповує наші території, стирає нашу історію та культуру. Тому ми закликаємо кожного українця вивчати історію, відвідувати пам’ятки та музеї. Кількість пошкоджених об’єктів ще раз доводить, що вони роблять це цілеспрямовано, але не зневірюймось, а продовжуймо боротися за нашу державу.” — зазначає команда “Skeiron”.
Виставка доступна у холі коледжу до 1 листопада. Далі вона мандруватиме навчальними закладами, щоб надихнути якомога більше учнів та студентів.
Усіх охочих прийняти виставку запрошуємо зголоситися за формою: https://forms.gle/DxLxpk81synwNMYu7
Ми також надаємо повний пакет супровідних матеріалів: тексти екскурсій, вікторини різного рівня складності, супровідні відеоматеріали.
Тож, запрошуємо прихильників інтелектуального туризму та технологій віртуально прогулятися туристичними візитівками та знаковими місцями областей України у форматі доповненої реальності.
Поділитись: