Інформаційні технології допомагають зберігати нашу культуру для нас та наших наступних поколінь.
Ця підбірка не є вичерпною, адже існує велика кількість матеріалів. Мета цих рекомендацій – проілюструвати, як поєднання інформаційних технологій та культури може формувати та вберегти нашу ідентичність, нашу мову, культуру, історію, спадок попередніх поколінь.
Ми сподіваємося, що це надихне наших студентів доєднуватися чи створювати власні важливі для суспільства проєкти та ініціативи.
Проєкт реалізовується за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОВА у межах конкурсу проєктів програми «Молодь Львівщини» та спрямований на реалізацію Стратегії національно-патріотичного виховання, а саме на:
- формування національно-культурної громадянської ідентичності,
- почуття власної та національної гідності;
- усвідомлення досягнень Українського народу, його інтелектуальних, духовних та інших надбань;
- формування активної громадянської та державницької позиції.
Отже, запрошуємо переглянути підбірку цифрових матеріалів про українську культуру, яка здійснена у рамках Тижня української культури у ІТ коледжі Львівської політехніки.
*Підбірка періодично доповнюється.
Онлайн курси:
- “Знай свою Україну“ — безкоштовний он-лайн курс про українську традиційну культуру, підкріплений відео майстер-класів, тестами, інструкціями, гідами та іншими практичними речами. Тут навіть присутній Minecraft.
- “Україна: історія, культура та ідентичності” — короткий ознайомчий курс з історії, культури та суспільства України — від середньовіччя до сьогодення. Його мета не лише надати базові знання з історії та культури України, але й показати вплив України на європейську та світову історію. Курс доступний англійською, французькою, італійською та норвезькою мовами.
- Історія: Зародження української нації — курс історії України, який стане в пригоді й у навчанні школярам старших класів, абітурієнтам, що готуються до ЗНО, та студентам, для яких історичні дисципліни не є профільними.
- Сайт Ed-era пропонує цікаві безкоштовні курси на тему української мови, культури та історії.
Віртуальні екскурсії музеями:
- Віртуальний тур українськими музеями просто неба віртуальна екскурсія у 7 автентичних музеїв просто неба в Україні
- Відкриті колекції музею Івана Гончара: український одяг, малярство, фотографії. рушники,кераміка. іконопис, писанки, вироби з дерева, прикраси, скульптура, тканина, музичні інструменти, іграшка, зброя, вироби зі скла, вироби з металу, аксесуари.
- Комплекси народного українського вбрання 360 від Музею Івана Гончара Розглядайте експонати з усіх сторін. Оберіть будь-який з поданих нижче і обертайте його на 360 градусів.
- Схеми вишиванок від Музею Івана Гончара детальні матеріали про українські чоловічі та жіночі вишиванки
YouTube-канали:
- Україна з неба • Ukraïner — відео аерозйомки експедицій Ukraїнер. Маловідомі локації і фантастична природа.
- імені Т.Г. Шевченка — канал про історію України (УПА, ОУН, Козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко) Ведучі: Брати Капранови – українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.
- Твоя Підпільна Гуманітарка — лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук.
- Загін Кіноманів — канал про кіно, сенси, змісти та культурний простір, іноді з долею гумору від актора та кіноблогера Віталія Гордієнка
- Канал Євгена Клопотенко — канал шеф-кухаря про українську кухню, який збирає рецепти українських страв, адаптує їх на сучасний лад та відкриває смаки української кухні світові.
Мобільні застосунки
- Pocket City AR — 3D-моделі архітектурних пам’яток усієї України у доповненій реальності, які можна роздивитись у AR (доповнена реальність) використовуючи лише смартфон та фірмові поштівки. Листівки також експонуються на виставці у коледжі
- Bandura App — інтерактивний освітній додаток, де можна грати на бандурі, кобзі, і навіть на бубні прямо у вашому телефоні. А також, переглянути відео відомих бандуристів та майстрів сьогодення. Додаток уже став дуже популярний в Іспанії, США та Індії.
Книги, портали:
- Книги | Kovcheh — онлайн-ресурс kovcheh.ua, віртуальна скарбниця нації, де зберігається культурний капітал країни. Окрім книг, які можна звантажити безкоштовно, на сайті можна знайти велику кількість якісних матеріалів про українську спадщину.
- Ukraїner — експедиції Україною від суспільно-культурного мультимедійного українознавчого проєкту. «Ukraїner» — це спільнота небайдужих людей, що налічує сотні волонтерів різних професій. Усіх їх об’єднує готовність інтелектуального волонтерства задля того, щоб відкривати Україну світові й самим українцям. Проєкт створений журналістом і письменником Богданом Логвиненком як волонтерський медіа-проєкт.
Поділитись: