Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

27 жовтня – Радіодиктант національної єдності 2023, який присвячений Дню української писемності та мови

Де слухати і дивитися радіодиктант-2023 Радіодиктант національної єдності розпочнеться об 11:00. Суспільне Мовлення транслюватиме його:
 • на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
 • наживо в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
 • на YouTube-каналі Українського Радіо;
 • на Facebook-сторінках Суспільного.
 • Фотографії та відео того, як ви пишете диктант, публікуйте в соціальних мережах із гештегом #радіодиктант2023.

  Авторкою радіодиктанту-2023 стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Назва тексту — “Дороги України”.

  До методичної роботи над радіодиктантом також долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

  Актор театру та кіно Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі “Довбуш”, буде читати текст радіодиктанту.

  Куди надіслати радіодиктант на перевірку

  Текст радіодиктанту національної єдності оприлюднять у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 — на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.

  Диктанти на перевірку можна надіслати поштою або на e-mail:

  • паперові листи приймаються на адресу Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26; важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 29 жовтня.
  • або сфотографуйте чи відскануйте текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) і надішліть його на rd@suspilne.media; листи приймаються до 11:00 30 жовтня.
  Чому змінили дату радіодиктанту

  Досі радіодиктант щороку писали 9 листопада — у День української писемності та мови. З 2023 року, згідно з указом президента, відзначення Дня української писемності та мови перенесли на 27 жовтня. Тому змінилася й дата диктанту.

  Історія радіодиктанту

  Цьогоріч його проводять уже 23-й рік поспіль. Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році. Головна мета — об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами, а не перевірити знання.

  У 2022 році текст радіодиктанту “Твій дім” написала письменниця та режисерка Ірина Цілик. Читала диктант народна артистка Ада Роговцева. Тоді диктант написали понад пів мільйона людей на шести континентах, зокрема науковці на станції “Академік Вернадський” в Антарктиді.

  У 2020-му текст диктанту написав письменник і видавець Іван Малкович, а читала — акторка Римма Зюбіна. У 2021 році текст диктанту написав і прочитав письменник Юрій Андрухович. До цього текст диктанту 13 років писав мовознавець Олександр Авраменко.

  За матеріалами Суспільне
  Copy link
  Powered by Social Snap