Британська королева Єлизавета II прожила довге і насичене подіями життя, і протягом всіх років її супроводжували технології. Від першого e-mail до відеозв’язку з астронавтами на Міжнародній космічній станції, від опанування ноутбука та телефона до користування Instagram та Zoom – вона цікавилася усім новим. «Дивлячись у майбутнє, я не маю жодних сумнівів у тому, що єдиним беззаперечним фактом є зміни, – сказала Єлизавета ІІ у своєму різдвяному зверненні 1999 року, – і темпи цих змін, здається, будуть лише збільшуватися». Вона бачила, як стрімко змінюється світ, і була переконана, що попри розвиток сучасних технологій, не потрібно забувати про цінності живого спілкування, добра та справедливості.
Давайте разом переглянемо, які технології супроводжували королеву Єлизавету II.
ТЕХНОЛОГІЇ
Радіо
Перш ніж зійти на престол, молода принцеса Єлизавета зробила свою першу публічну промову по радіо під час Другої світової війни. Під час виступу майбутня королева та її сестра Маргарет передали послання надії для дітей усієї Співдружності.
Телебачення
Коронація королеви в 1953 році була великою телевізійною подією, яка спричинила бум купівлі домашніх телевізорів. Трансляцію зняли не просто в кольорі — вона також була записана за допомогою експериментальної технології 3D.
Електронна пошта
Королева була першим монархом, що надіслала електронний лист у 1976 році, коли вона використала ранню комп’ютерну мережу ARPNET, щоб надіслати технічну інформацію про службу.
Сам електронний лист мав сповіщати про надходження нової мови програмування, яка була розроблена та мала назву «A Message from Her Majesty the Queen» та підписувалась неформальним «Elizabeth R» — той самий знак, який Королева використовувала для всіх її цифрове спілкування з тих пір.
Веб-сайт
У 1997 році королева запустила перший офіційний веб-сайт королівської сім’ї.
Королева за допомогою комп’ютера посадила «віртуальне дерево» в початковій школі Сассекса в Канаді.
Відеодзвінок
У 2007 році королева розмовляла з астронавтами на Міжнародній космічній станції через відеозв’язок у Центрі космічних польотів імені Годдарда НАСА в Меріленді, США.
Соціальні мережі
Співзасновник YouTube Чед Герлі спостерігає, як королева завантажує відео на канал Royal Youtube.
У жовтні 2014 року вона надіслала свій перший твіт під час відвідування лондонського Музею науки. У повідомленні йшлося: “It is a pleasure to open the Information Age exhibition today at the @ScienceMuseum and I hope people will enjoy visiting. Elizabeth R.” (Дуже приємно відкривати виставку «Інформаційна ера» сьогодні в @ScienceMuseum, і я сподіваюся, що людям сподобається її відвідати. Елізабет Р.)
Через п’ять років, у 2019 році, монарх повернулася до музею , щоб надіслати свій перший пост в Instagram, у якому вона поділилася листом, написаним її прапрадіду принцу Альберту в 1843 році від Чарльза Беббіджа, першого у світі комп’ютерного інженера. Сторінка Instagram @theroyalfamily, заснована в 2013 році, налічує 7,6 мільйонів підписників.
ПРИСТРОЇ
Королева здійснює перший в історії міжнародний дзвінок на Брістольській телефонній станції.
Мобільний телефон
Вважається, що принц Ендрю подарував своїй матері мобільний телефон у 2010 році. Королева обережно ставилась до потенційної шкоди пристрою. Один з гостей вечірки в саду в 2016 році сказав, що Єлизавета не любить, щоб її онуки проводили надто багато часу, сидячи у своїх телефонах.
Комп’ютер
Вважалося, що у королеви був комп’ютер, але вона, очевидно, сказала тому самому гостю, що їй потрібна допомога онуків, щоб правильно ним користуватися.
MP3-плеєр
Давно ходили чутки, що у Єлизавети був принаймні один iPod. Сріблястий MP3-плеєр помітили на столі в замку Балморал у 2017 році.
Планшет
Королева додала до Королівської колекції планшет із записаними спогадами останніх 60 років, щоб відзначити свій діамантовий ювілей у 2012 році. Samsung Galaxy Note 10.1, що містить історії понад 37 000 волонтерів, вважається цифровою капсулою часу.
ТРАНСПОРТ
Метро
У 1969 році королева відкрила лондонську лінію метро «Вікторія», названу на честь своєї пра-прабабці. Щоб відзначити цю подію, вона сідала на метро від Оксфорд-серкус до станції Вікторія.
Літаки
У 1977 році Єлизавета II стала пасажиркою першого рейсу надзвукового Concorde, що летів з Барбадосу до Лондона. Її сфотографували під час огляду кабіни.
Автомобілі
Уникаючи професійних водіїв, королева Єлизавета часто сідала за кермо автомобіля. Вона водила машину швидкої допомоги під час Другої світової війни.
За матеріалами британської щоденної газети Metro
та видання Town&Country
Поділитись: