Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Психологічна підтримка вчителя під час війни: рекомендації для збереження емоційного здоров’я

Емоційний стан вчителя — це не лише особиста справа, це те, що відчувають всі в класі, кожен учень,  і кожна учениця. Сьогодні, в часи тотальної невизначеності, особливо важливо, щоб освітяни не забували про себе, про свій внутрішній баланс.
Ділимось корисними рекомендаціями з посібника «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни»:
✅ Пам’ятайте про особистісні сенси.
Згадайте, чому обрали саме професію вчителя, у чому цінність такої діяльності, що в ній надихає та мотивує. Свої думки сформулюйте однією-двома фразами, запишіть та розмістіть на рівні очей у робочому просторі.
✅ Рефлексуйте.
Спробуйте проаналізувати й усвідомити — на які процеси/проблеми у професійному та особистому житті можна впливати, а які знаходяться поза зоною контролю.
✅ Трансформуйте свою діяльність.
Подумайте, як можна адаптувати практики навчання та викладання, аби зробити їх більш релевантними, ефективними та комфортними в теперішніх умовах. Наприклад, включіть вправи для саморегуляції чи пошуку ресурсу в план уроку.
✅ Інвестуйте у професійні та особисті стосунки.
Включеність у спільноту, підтримка близьких та однодумців_миць допомагають пережити стресову ситуацію, пов’язану з війною.
Розбудовуйте коло своїх контактів, долучайтеся до професійних спільнот та платформ обміну досвідом. Корисно приділяти достатньо часу спілкуванню з близькими та друзями, підтримувати емоційний зв’язок, піклуючись один про одного.
✅ Знаходьте час для відпочинку.
Через необхідність адаптувати навчальні матеріали та збільшення навантаження межі робочого й особистого часу часто стираються, і переключитися стає все складніше.
Варто змінювати види активності, знаходячи баланс між інтелектуальною працею та фізичною активністю. Визначте час, який приділяється тільки собі та близьким — це може бути декілька годин зранку та ввечері.
Більше корисних рекомендацій та вправ для саморегуляції й пошуку ресурсу — в посібнику «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни», який розробила команда GoGlobal спільно з Центром «Розвиток КСВ» та Career Hub.
 Посібник завантажуйте тут: https://mriemotadiemorazom.org/resources
Copy link