Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Оновлена інформатика – ІТ-студії для кожного школяра»: МОН і Мінцифра за підтримки ЄС запустили проєкт переосмислення шкільної дисципліни

26 вересня у Києві відбулася презентація «Оновленої інформатики — IT-студії» — проєкту, що переосмислює інформатику як предмет шкільної програми. Під час події презентували оновлені матеріали для всіх учасників навчального процесу. Проєкт реалізується за ініціативи Мінцифри і МОН у межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

«ІТ-студії — це новий підхід до викладання та вивчення інформатики у школах. Діти використовують на уроках сучасні технології, вчать мови програмування, набувають актуальних цифрових навичок. Також це сучасний формат контенту — анімовані відео, презентації, локалізовані матеріали та відео. Після успішного завершення пілоту ми маштабуємо програму оновленої інформатики в усі освітні заклади. Наша мета — впровадити освітні ресурси ІТ-студій для 4 млн українських школярів», — пояснює Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.

Освітні ресурси ІТ-студій створювали та пілотували минулого навчального року в 50 закладах освіти. До апробації долучилися 70 вчителів і понад 3 тисячі учнів. Нині матеріали «Оновленої інформатики — IT-студій» готові до використання у всій системі загальної середньої освіти — як у початковій, так і в базовій та старшій школі. Вони є гнучкими для використання відповідно до будь-якої обраної вчителем навчальної програми.

«Завдяки партнерам, експертам, методистам і бізнесу було здійснено величезну роботу з оновлення інформатики у школах. Тепер черга вчителів і шкіл почати використовувати IT-студії. На цьому етапі важливо якісно інтегрувати цей ресурс у навчальний процес та адаптуватися до нового й інтерактивного формату занять», — зазначив Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Усі матеріали курсів можна знайти на окремому модулі платформи «Дія.Освіта». Для того, щоб зробити їх максимально корисними та відповідними до потреб усіх учасників освітнього процесу, було проведено унікальне дослідження. «Ми опитали вчителів і учнів, проаналізували фідбек та поліпшили функціонал платформи. Серед ключових особливостей ІТ-студій — врахування потреб кожної з аудиторій та інтерактивні завдання для оцінювання і відпрацювання навичок. Платформа також відповідає принципам вебдоступності — для полегшення навігації платформою людям із зоровими або когнітивними порушеннями», — розповідає Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Під час презентації учасники розказали, як закладам освіти зареєструватися на платформі та почати користуватися освітніми ресурсами IT-студій, а також запропонували нові підходи інтеграції цих курсів у навчальний процес для вчителів. Функціонал платформи будуть розширювати до кінця 2023 року.

Підтримка розвитку ІТ-курсів в Україні з боку європейських партнерів дозволяє забезпечити доступ до провідних навчальних ресурсів, технологічного обладнання та найкращих практик у цій галузі. ІТ-сфера стала невід’ємною складовою сучасного світу та глобальної економіки, і українські підлітки мають високий потенціал стати її рушійною силою. «Європейський Союз вітає досягнення проєкту ІТ-студії, що реалізується в межах нашої флагманської програми EU4DigitalUA. Успішне масштабування інноваційних ресурсів на всі українські школи є свідченням співпраці між Україною і ЄС, а також непохитної підтримки цифрової освіти та цифрової трансформації України Європейським Союзом», — зазначив Ремі Дюфло, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Ми раді вітати успішне масштабування ресурсів для всіх учителів інформатики і школярів України. EU4DigitalUA залучила найкращих українських та міжнародних експертів для створення методології та якісного контенту для учнів 1-11 класів. Іспанські експерти провели дослідження освітніх платформ, цифрових компетенцій, цифрової оцінки і методів навчання та викладання», — сказала Марія Гастон Бетран, технічна інституційна координаторка FIIAPP програми EU4DigitalUA.

До презентації також долучилися експерти Google.org, «Фонду Східна Європа», міжнародної організації «Save the Children», Genesis, UNICEF та Харківського ІТ-кластеру.

Проєкт реалізується з ініціативою Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

За матеріалами МОН

Copy link