Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

Куратор Оксана Цебенко провела відкриту виховну годину у групі ОК-41 на тему “Вплив кольорів на психоемоційний стан людини”.

   10 жовтня викладач ІТ коледжу, куратор Оксана Цебенко провела відкриту виховну годину в групі ОК-41 на тему “Вплив кольорів на психоемоційний стан людини”.

    Оксана Цебенко зазначає: “Повномасштабна війна, яку росія веде проти України, змушує суспільство перебувати в сильному напруженні. З одного боку, стрес допомагає людям адаптуватися до екстрених умов, алe інколи він навпаки виснажує та заважає діяти розсудливо. Сьогодні від нашого психоемоційного стану багато що залежить. Відчувати спокій в умовах війни- це неабияка розкіш. Проте варто слідкувати за своїм емоційним станом, щоб тіло та психіка могли краще впоратися з обставинами. 

    Тож як підтримати наш позитивний психологічний баланс, як запобігти зневірі? А допоможуть нам в цьому кольори. Чи задумувались ви коли-небуть, який сигнал нам подає той чи інший колір?”

    Під час виховної години студенти переглянули презентацію про значення кольорів у житті людини. Життя повне тоді, коли воно наповнене фарбами, кольорами та відтінками. Починаючи з найдавніших часів, колір був сильною, але все ж невловимою силою, що визначає поведінку людини. Проведено велику кількість дослідів, написано багато статей і все-таки, до cих пір, колір – це явище загадкове. На даний момент добре відомо, що оточуючі нас кольори є одними з найважливіших факторів становлення суспільства.

За кольоровими перевагами можна виявити темперамент, характер та психоемоційний стан особистості. Очевидним є твердження про те, що кольори, які з самого народження оточують кожного з нас, здійснюють на організм, нервову систему і психіку людини об’єктивний, безпосередній вплив, налаштовуючи його в унісон з оточуючим світом. 

   Кольори мають символічне наповнення. Використовуючи їх, потрібно усвідомлювати, що саме несе той чи інший колір. Наприклад, червоний – це мамина любов, захист, здоров’я, активність, привертання уваги. Він виражає порив, наполегливість, пристрасть, небезпеку. Рожевий дарує відчуття легкості, щастя, ніжності. Оранжевий колір заряджає енергією, активує діяльність мозку, сприяє концентрації уваги, підвищує творчу активність.        

   Цікавою є типологія особистостей за параметром кольору.

Кольори в інтер’єрі теж мають велике значення для підтримання нашого  позитивного психологічного балансу. Колір є скрізь, уявити життя без кольору неможливо. Це частина нашого світобачення, нашої мови, нашого мистецтва та нашого фольклору. Кожен колір по-своєму багатозначний. Він впливає на наші думки, поведінку, здоров’я та взаємовідносини з людьми. Колір є універсальною мовою, яка перетинає культурні кордони. Мова кольорів – коли ви навчитеся розуміти її – багато чого пояснить вам і допоможе вирішити ваші проблеми, підняти настрій. За допомогою цього знання ви станете мудрішими, зміцните своє здоров’я та уникнете нездужання. 

Переглянути презентацію

 

Copy link
Powered by Social Snap