Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

КРУТИ – ВЕЛИЧ І ТРАГЕДІЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. В цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу.

9 лютого 1918 р. Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Важливі акценти:

– бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу;

 – Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин;

 – незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, на початках силами добровольчих формувань;

 – згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських (завдяки Брестському договору) звільнили від більшовиків всю територію України;

 – події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива;

 – сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України.

З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут в публіцистиці часто називають “першими кіборгами”.

Пам’яті Героїв Крут студенти коледжу під керівництвом викладача історії Олексія Анатолійовича Мировського підготували відеозвернення.

У відео взяли участь: Соломія Білецька, Яна Федоровцова, Соломія Юрків, Антон Матвіїв, Анастасія Настин, Роман Іваник, Богдан Яким, Ігор Томинець, Данило Лушпай, Юрій Стосик, Єгор Коробко, Аліна Бас, Соломія Яворівська, Вікторія Фостяк, Ігор Кастранець, Тетяна Хорош, Софія Лініцька, Ярина Бойко, Ярина Крехняк, Уляна Вавринчук, Зоряна Лівошинська, Данило Сенечко, Софія Ярема, Олена Мізерак.

Відео змонтувала: Олександра Солданчин

Координатор проєкту: викладач історії Мировський Олексій Анатолійович

Copy link
Powered by Social Snap