Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

ІТ коледж впроваджуватиме міжнародні навчальні програми з фінансової грамотності від Junior Achievement Ukraine

Викладачі ІТ коледжу Львівської політехніки проходять навчання з фінансової грамотності для педагогів від ГО Junior Achievement Ukraine, аби впроваджувати міжнародні навчальні програми в коледжі та ділитись знаннями зі студентами.

Зокрема, викладач коледжу Ірина Крамарчук закінчила курс “Управління особистими фінансами”. А найближчим часом навчання для впровадження курсу “Компанія” також пройде ще один викладач, практичний психолог ІТ коледжу Ірина Нікітенко. Для викладання курсів викладачі отримають все необхідне методичне забезпечення. У ньому зібрані матеріали для педагогів і учнів, а також презентації та відеоуроки до кожної теми. 

Впровадження курсів “Управління особистими фінансами” та “Компанія” в навчальний процес ІТ коледжу стало можливим завдяки підписанню меморандуму між НУ “Львівська політехніка” та Junior Achievement Ukraine. 

З метою якісного викладання педагогами курсу за матеріалами навчальної програми, у червні Junior Achievement Ukraine організувала безкоштовне сертифіковане навчання для майбутніх викладачів фінансової грамотності. Чотири дводенних інтенсивних тренінги відбулися у Львові, Чернівцях та Києві і їх учасниками стали 158 педагогів. Навчання охоплювало основні теми та практичні завдання програми, а професійні тренери ділилися власним досвідом та порадами щодо особливостей навчання молодих людей фінансової грамотності. 

Ми шукали освітні рішення, щоб підсилювати фінансову грамотність  наших студентів. А у нас їх  більше 1200! Наші студенти – це молодь, яка обрала швидко навчатися фаху, щоб швидше розпочати професійне життя. Фінансова грамотність  є однією з найважливіших навичок для їхнього успішного професійного та особистого життя. Це навичка, яка допомагає стати більш самостійними та відповідальними, що також важливо для зростання та незалежності нашої Держави.  

Тож, ми радо відгукнулися на таку ініціативу. Ми раді брати участь у програмах Junior Achivement Ukraine  та раді, що уже незабаром наші студенти зможуть навчатися фінансовій грамотності за міжнародними стандартами.” —  підкреслює Василь Іванович Романчук, директор ІТ коледжу Львівської політехніки

 

Junior Achievement Україна – частина всесвітньої мережі JA Worldwidе, заснованої 1919 року у Сполучених Штатах Америки для підтримки молодіжного підприємництва. Вона посідає шосте місце у міжнародному рейтингу найбільших громадських організацій світу і щороку своїми навчальними програмами з підприємництва, фінансової грамотності та підготовки до ринку праці охоплює понад 10 мільйонів молодих людей більш як у 100 країнах. Випускниками навчальних програм Junior Achievement є понад 150 млн осіб у світі. Компанія двічі номінована на Нобелівську премію миру.

Навчальна програма “Фінансова грамотність” від Junior Achievement — це практичний курс, що розроблений за підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти, з метою розвитку у молодих людей (15-18 років) навиків управління особистими фінансами. У березні 2023 року навчальна програма отримала гриф Міністерства освіти і науки України.

“Навчальний курс “Фінансова грамотність” був розроблений у США, але він адаптований нашою командою, провідними банками, страховими і консалтинговими компаніями до чинних вимог українського законодавства. Основний принцип цієї програми – “навчання через практику”. Діти працюють над спільними проєктами, в групах виконують різні завдання, долучаються до змістовних дискусій, що не лише допомагає освоїти основи фінансової грамотності, а й розвиває їхні м’які навички”, – наголосила менеджерка програм Junior Achievement Ukraine Віра Другова.

Програма “Компанія” — відома у світі як JA Company Programme, найпоширеніша навчальна програма з підприємництва для молоді у Європі. Триває повний академічний рік з вересня по травень. Під час її проходження учні отримують досвід заснування власного підприємства, написання бізнес-плану, виробництва і маркетингу товарів або послуг, а також фінансового обліку та звітності. Все відбувається під наглядом вчителя та з допомогою ментора з діючого успішного підприємства.

Copy link
Powered by Social Snap