Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів, адже 26 листопада 2022 року будуть 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.
Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни Росії проти України.
Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам’ять всіх жертв.
Працівники та студенти коледжу приєдналися до акції “Запали свічку пам’яті” як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.
Історична довідка
У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.
Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. За 17 місяців було вбито понад 7 мільйонів людей в Україні і 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, що історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та Казахстан. Пік Голодомору припав на весну 1933 року. В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1 400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня… Питання кількості людських втрат досі залишається відкритим. Керівництво радянського союзу шляхом штучно створеного масового голоду намагалось знищити українців.
Проект винищення частини української нації був замаскований під плани здачі хліба. Йшлося про повне вилучення всіх запасів зерна, а потім конфіскацію інших продуктів харчування та майна в якості штрафів за невиконання плану здачі хліба. Перетворивши Україну на територію масового голоду, режим перекрив всі шляхи до порятунку. Відбулася ізоляція голодуючих. З цією метою був застосований режим «чорних дошок» і заборона голодуючих виїжджати за межі України. Колгоспи і села, занесені на «чорні дошки», оточувалися загонами міліції та радянських спецслужб. Звідти вивозили усі запаси їжі. Заборонялася торгівля та ввезення будь-яких товарів. 22,4 мільйони людей було фізично заблоковано в межах території Голодомору.
Ще однією складовою геноциду було свідоме блокування інформації про голод. У січні 1933 року радянською владою було зробленою заяву про відсутність голоду в країні. Сталінський режим відмовився від зовнішньої допомоги.
🕯️ Ми пам’ятаємо.
-
Перегляньте цифрові матеріали від Національного музею Голодомору-геноциду https://holodomormuseum.org.ua/
Поділитись: