Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

До Міжнародного дня дівчат та жінок у науці. Катерина Ющенко – українка, що створила першу у світі мову програмування

11 лютого – Міжнародний день дівчат та жінок у науці.

Чи знали Ви, що першу у світі мову програмування створила українка Катерина Ющенко?

Її портрет знаходиться у “Музеї Тюрінга” – Всесвітньому музеї обчислювальної техніки, що знаходиться у Великій Британії. Також вона як зачинатель програмування увійшла до галереї програмістів у знаменитому Музеї комп’ютерної історії в Кремнієвій долині.

Лабораторія, де Катерина Ющенко розробляла основи програмування, була розташована у Києві в колишньому монастирі Феофанiї. Там була перша в Європі МЕОМ – мала електронно-обчислювальна машина (розміром з два поверхи), яка вперше автоматично виконувала програми і мала першу комп’ютерну пам’ять.

💻Саме Катерині Ющенко належить ідея Адресної мови програмування, що стала першою у світі алгоритмічною мовою. Найважливіше в ній – наявність опосередкованої адресації вищих рангів (Pointers є аналогом). Саме ця мова допомогла писати програми, що не залежали від місця у пам’яті комп’ютера і розташування масивів даних. За кордоном Pointers була винайдена лише у 1964 році.

Адресна мова Катерини Ющенко стала прототипом інших алгоритмічних мов, які фактично започаткували нинішні комп’ютерні технології.

💙💛Сучасне програмування, бази даних та засоби штучного інтелекту – усі ці сфери й досі застосовують засоби, які більше півстоліття тому вперше реалізувала українка.

У 2022 році у Львові з’явилась вулиця академіка Катерини Ющенко. Символічно, адже свій шлях в науку вона розпочала саме тут, у філії Інституту математики АН УРСР.

За матеріалами Українки

#іт_коледж_на_звязку #itcollegelviv #зУкраїноювсерці

Copy link
Powered by Social Snap