Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

До Дня Конституції України: Цікаві факти про Основний закон держави

28 червня ми відзначаємо День Конституції України, основного закону держави, у якому закладені найважливіші орієнтири і цінності.

Цікаві факти про Конституцію України:

1. Чинна Конституція України мала чимало попередниць:

  • Конституція Пилипа Орлика – 5 квітня 1710 рік;
  • Конституція Української Народної Республіки (УНР) – 29 квітня 1918 року;
  • Мала Конституція Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) – 13 листопада 1918 року;
  • Тимчасова конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року.

2. Процес підготовки Конституції України тривав з 1990 по 1996 рік і всього було запропоновано 15 проектів документа: від Конституційної комісії, політичних партій та науковців.

3. Народні депутати 27 червня 1996 року розпочали 24 годинний марафон розгляду поправок та окремих статей проекту Основного закону. Після безсонної ночі та 14 годин безперервної роботи 28 червня о 9 годині 18 хвилин таки ухвалили Конституцію України.

4. Міжнародне співтовариство назвало Конституцію України однією з найдемократичніших у світі.

5. 21 червня 1996 року було прийнято доповнення спікера ВР Олександра Мороза про виключне право народу України визначати і змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

6. Кожен Президент України складає присягу, поклавши одну руку на Конституцію України, а другу – на Пересопницьке Євангеліє.

Сьогодні українці ціною власного життя у війні з російськими загарбниками виборюють права і свободи, закріплені у Конституції України. І попри всі намагання ворога знищити наш народ та захопити наші землі, Україна була, є і буде суверенною, незалежною, демократичною, соціальною і правовою державою.

Слава Україні!💙💛

Copy link
Powered by Social Snap