Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

75 річниця з дня смерті Андрея Шептицького

1 листопада, минуло 75 роки з дня смерті великого українця, предстоятеля Української Греко-католицької Церкви Андрея Шептицького.

Вчора, 5 листопада, щоб вшанувати пам’ять цього видатного діяча, студенти групи ДОб- 14 разом з викладачем історії Смук М.Б., та куратором Хмеляр Т.М. відвідали Першу Львівську Медіатека, де подивилися документальний фільм про Митрополита, послухали цікаву та пізвальну розповідь з вуст отця Єроніма Гріма.

Митрополит Андрей Шептицький був високоінтелектуальною, освіченою людиною. Він був не лише добрим душпастирем, але й патріотом. Він дбав про український народ та його культурну спадщину.

За час свого служіння Митрополит Андрей зробив усе можливе для розбудови та зміцнення УГКЦ як в Україні, так і за її межами.

Митрополит Андрей походив із графського роду і був одним із найбагатших людей Галичини. Він вкладав кошти в освіту молоді, виділяв молодим митцям стипендії, був меценатом українських культурно-просвітницьких товариств. Митрополит дбав про сиріт, а у роки воєнного лихоліття переховував євреїв.

 

Copy link
Powered by Social Snap