Відокремлений структурний підрозділ “Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

1 червня – Міжнародний день захисту дітей — свято, покликане привернути увагу до проблем дотримання прав дітей — зокрема їхнього права на життя і свободу думки, можливості здобувати освіту. Цей важливий день вкотре нагадує, про те, що потрібно робити все можливе задля забезпечення гідних умов життя, освіти й відпочинку для дітей, а також задля їхньої безпеки, надійного захисту дітей від насилля та експлуатації.

Офіційно Міжнародний день захисту дітей був заснований в листопаді 1949 року в Парижі під час засідання Ради Міжнародної демократичної федерації жінок, адже у повоєнні часи особливо гостро поставало питання збереження здоров’я та благополуччя дітей. 

На жаль, історія повторюється… знов війна, діти страждають і травмуються, їх вбивають і ранять, відділяють від батьків, їхні будинки руйнуються, навчання переривається.

Внаслідок війни в Україні тисячі дітей залишилися сиротами, відірвані від своїх рідних і живуть у скрутному становищі вони потребують термінового захисту та гуманітарної допомоги, включно з доступом до базових людських потреб, безпечним середовищем навчання, якісною медичною допомогою та психосоціальною підтримкою.

Більше ніж 1789 дітей постраждало в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. Станом на ранок 13 березня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 535 дітей загинули та понад 1254 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Під час російського вторгнення в Україну у 2022 році російська федерація примусово переселила тисячі українських дітей на підконтрольні їй території, надала їм російське громадянство, примусово усиновила їх у російські сім’ї та створила перешкоди для возз’єднання дітей з рідними і проживання на батьківщині.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої президента рф з прав дитини марії львової-бєлової через скоєння ними воєнного злочину — незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до рф, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.

 27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію росії.

У цей день хочеться нагадати просту істину:
«За дітьми — наше майбутнє»  тож  бережімо їх,  піклуймося про їхній добробут та, звісно ж, навчаймо їх важливих речей!

 

Переглянути презентацію

Copy link
Powered by Social Snap